А Б В Г Д Е Є Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Блакитний гасконский бассет
02.27.2019, 8:47 PM

опис:
При всьому різноманітті блакитних гасконских порід саме блакитний бассет поширений найбільше. Перша згадка про нього відноситься до 1893 року, коли серед цуценят від малої гасконський-сентожской гончака були виявлені кілька з короткими лапами. Достеменно невідомо, що до цього призвело: генна мутація або собаці-матері вдалося вислизнути від пильного ока господаря і «поспілкуватися» з Бассетом іншої гілки. Порода проіснувала недовго - до 1911 року, і про неї благополучно забули більш ніж на півстоліття. Тільки в 1968 році заводчики згадали про блакитному Бассеті і поставили собі за мету відтворити породу. Процес відродження тривав довгі роки і зажадав чимало зусиль, перш ніж вдалося домогтися будь-якого успіху від схрещування з гасконской гончака. На сьогоднішній день блакитний гасконский бассет - це порода з стійко сформованим зовнішнім виглядом. Незважаючи на те, що короткі ноги не дозволяють собаці розвинути таку потужну швидкість, як у довгоногих товаришів, бассет компенсує мисливські навички чудовим чуттям і досить гучним гавкотом. Він ідеально підходить для норной полювання.
Блакитний гасконский бассет набув широкого поширення як кімнатна собака. Завдяки доброзичливому вподоби він може стати прекрасним компаньйоном, що не доставляє особливого клопоту і не створює зайвого шуму. Проте, собака вимагає активних занять, їй життєво необхідно багато рухатися, відчувати фізичні навантаження.
Є в характері блакитного бассета норовливість і впертість. Якщо собака не зацікавлена ​​у виконанні чого-небудь, зробити це її не примусити. Крім того, бассети вкрай образливі і володіють розвиненим почуттям власної гідності. Несправедливе покарання стане для собаки достатньою причиною «оголосити» господареві бойкот. Вони схильні до втеч, тому кінологи радять починати виховання бассета практично з народження.

Стандарт породи FCI №35:
Характеристика породи. Всі блакитні гасконський гончаки - талановиті мисливці, наділені відмінним чуттям і красивими голосами. Ці азартні і витривалі собаки добре працюють в зграї. Великі блакитні гасконський гончаки володіють дуже тонким чуттям і глибоким, добре резонуючим голосом, часто зливаються в одну ноту. Ці собаки масивні і повільні, але зберігають стабільний темп руху, переслідуючи звіра по сліду, і дуже наполегливі, т. Е. Мають великою майстерністю і в'язкістю. Добре працюють в зграї і поодинці по кров'яному сліду. З ними полюють на великого звіра (оленя і кабана), а також на зайця. Для отримання собак, придатних для полювання на великого звіра, використовують кроссбрідінг. Мала блакитна гасконська гончак, жива й активна, може полювати на багатьох звірів і особливо часто використовується для рушничного полювання. Найкраще працює по зайцю. Блакитний гасконский гриффон поєднує прекрасне чуття і голос блакитний гасконской гончака із завзятістю гріффонов. Відмінно працює по кабану і зайцю. Використовується для полювання в зграях. Високо цінується за якість роботи на сильно пересіченій місцевості. Блакитний гасконский бассет, як і бассет-хаунд, рухливий, обдарований характерним низьким голосом, властивим Бассет. Прекрасно працює в зграях по кролику і зайцю. Ці добродушні і ласкаві собаки сильно прив'язуються до господаря. Потрібно наполеглива дресирування.

Зміст і догляд. Блакитні гасконський гончаки не пристосовані до життя в місті. Ці мисливські собаки повинні жити в сільській місцевості, міститися в вольєрах або на псарнях (якщо вони є частиною зграї). Їм потрібні фізичне навантаження і простір для руху. Необхідна регулярна чистка вовни щіткою і догляд за вухами.

Використання. Мисливські собаки.

Голова. Досить велика і довга. Череп злегка опуклий, не надто широкий. Перехід від чола до морди виражений не сильно. Потиличний бугор добре помітний. Спинка носа пряма або злегка випукла. Щоки з чіткими лініями, губи обвислі. Мочка носа широка.

Очі. Овальної форми. Карого або темно-карого кольору.

Вуха. Тонкі і гнучкі, скручені. Кінці вух злегка загострені.

Корпус. Потужний. Шия досить довга і злегка опукла. У великий блакитний гасконской гончака - добре помітний підвіс. Груди добре розвинена. Ребра опуклі. Спина досить довга. Поперек мускулистий. Круп трохи скошений.

Кінцівки. М'язисті. Кістяк міцний, солідний. Передні кінцівки потужні, допускається їх невелика викривленість. Форма лап майже овальна, з щільно зібраними в грудку пальцями. Подушечки і кігті чорного кольору.

Хвіст. Правильно поставлений. Собака несе його шаблею. Досить покритий шерстю.

Волосяний покрив. Шерсть коротка, досить товста і дуже щільна. У гриффона - жорстка, груба і густа. На голові - трохи коротша. Брови досить густі.

Забарвлення. Плямистий (чорно-рябий) з дрібним крапом, що надає шерсті синювато-сірий відтінок. Може мати чорні плями різного розміру. Два чорних плями зазвичай знаходяться по сторонах голови, захоплюючи вуха і очі і закінчуючись на щоках. Ці плями не сходяться на вершині черепа, а розділяються білою смугою, часто з маленьким овальним чорною плямою в центрі (ознакою породи). Два палевих плями (інтенсивність їх забарвлення може бути різною) над очима утворюють світлі підпалини на бровах. Є палевий підпав на щоках, внутрішньої поверхні вух, кінцівках і нижній стороні хвоста.

Висота в холці. Велика гончак: пси: 65 - 72 см, суки: 62-68 см. Мала гончак: пси: 52 - 60 см, суки: від 50 - 56 см. Гриффон: пси: 50 - 57 см, суки: 48 - 55 см . Бассет: 34-38 см.

Вага. Велика гончак: близько 35 кг. Мала гончак: близько 25 кг. Гриффон: близько 20 кг. Бассет: близько 17 кг.

Категорія: Б | Додав: vitalikdonchuk
Переглядів: 162 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar