А Б В Г Д Е Є Ж З І К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

Босерон
02.27.2019, 4:44 PM

Зріст:
Пси: 65-70 см
Суки: 61-68 см
 
опис:
Босерон або ж французька короткошерста вівчарка - це порода, про появу якої немає ніяких достовірних відомостей. На даний момент існує дві версії походження цієї породи. Згідно з першою версією босерон є нащадком торф'яної собаки, яка колись жила у Франції. За другою ж версією босерон - нащадок звичайних диких вовків, схожість з якими у собак цієї породи істотно. Французька короткошерста вівчарка з'явилася природним шляхом, зміни породи відбувалися відповідно до її еволюцією. Перша згадка про породу датована 1578 роком, але офіційно босерона визнали тільки в 1863 році.
Французька короткошерста вівчарка - це працьовита, смілива і впевнена в собі собака. Ці собаки потребують фізичних навантаженнях і правильному вихованні. Складнощі в процесі виховання можуть виникнути в тому випадку, якщо ви спробуєте щось пояснити босерона за допомогою сили. Однак, тверда рука господаря цієї собаці необхідна. Дорослішають французькі короткошерсті вівчарки досить пізно: пси після 3-х років, суки трохи раніше. До цього часу слід уважно стежити за поведінкою собаки, дотримуватися правил виховання. Але не забувайте про те, що ці собаки схильні до співпраці з людиною, а не до підпорядкування. Босерон завжди коректний і добрий з членами сім'ї, але до незнайомців може проявляти недоброзичливість. Цьому собаці необхідно багато рухатися, тому краще утримувати її в заміському будинку.

Стандарт породи FCI №44:
Загальний вигляд. Босерон велика собака, міцна, потужна, м'язиста, але не важка.

Голова. Пропорційна тулуба, гарної форми. Череп плоский або злегка округлий; перенісся слабо позначена; морда НЕ вузька і не гостра; губи стислі; кінчик носа добре розвинений і завжди чорного кольору; зуби міцні і білі; щелепи змикаються у вигляді ножиць; очі завжди глибоко посаджені, округлої форми.

Вуха. Високо посаджені. Купейні, стоять прямо, без нахилу ні до центру, ні нарізно, але злегка спрямовані вперед; Некупейні, вони не притиснуті до голови, але висять горизонтально і досить короткі.

Корпус. Шия у босерона мускулистий; груди широкі, висока і глибока; плечі похилі; спина пряма; крижі широкий; круп злегка похилий.

Лапи. Передні м'язисті і прямі; задні сильні, з низькою підколінної западиною і стегна, спрямованої кілька назад.

Стопи. Сильні, круглі, кігті завжди чорні.

Шпори. Подвійні на задніх лапах, що утворюють два окремих «пальця», розташовані зовсім поруч зі стопами.

Хвіст. Цілісний, низько звисає, опущений щонайменше до рівня підколінної западини, без викривлень, з трохи піднятим кінцем.

Вовна. Гладка на голові; коротка, груба, міцна і прилегла до тіла, від 3 до 4 см завдовжки на тулуб. На сідницях і знизу вона обов'язково злегка бахромчата. Підшерсток дуже короткий і дуже тісно прилягає, пухнастий, переважно сірого мишачого кольору.

Забарвлення. Чорний і рудий для «ба-руж»; чорний, сірий і рудий для Арлекіно.

Зріст. 61-68 см для самок; 65-70 для самців.

Вага. Від 40 до 50 кг в залежності від статі.

Категорія: Б | Додав: vitalikdonchuk
Переглядів: 150 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar